Sgk Teşvik Hesaplama Programı Nasıl Çalışıyor?

Sgk Teşvik Hesaplama Programı Nasıl Çalışıyor?

Geçmiş dönem 6111 Sgk teşvik hesaplama programı, sgk sitesi ile entegre çalışmakta ve 3 adımda geçmiş dönem ile ilgili eksik faydalanılan tüm personel listesini, ek/iptal belgelerini otomatik hazırlamaktadır.

1. Adım – Çalışan listelerinin Sgk’dan çekilmesi

  • 1. Çalışan / ABHB Yükleme Menüsü açılır
  • 2. İlgili iş yeri seçilir
  • 3. Sgk Güvenlik Resmi girilir
  • 4. Başla düğmesi tıklanır

Bu işlem çalışan sayısına göre değişmektedir. Ortalama 100 Çalışanlı bir iş yerinin 2010.09 döneminden günümüze kadar tüm dönemlerdeki çalışan verilerinin alınması 1.5 – 2 Dk. sürmektedir.

2. Adım – 6111 Onaylama İşlemi

6111 / Onayla Menüsü ile ulaştığınız bu sayfada 2011.03 döneminden itibaren işe girmiş tüm personelin 6111 teşvikinden faydalanmasının mümkün olup olmadığı kontrol edilir. Bu işlemin süresi çalışan sayısına bağlı olarak değişebilir, ortalama 100 çalışanı olan bir iş yeri için 8-10 Dk. sürebilir.

3. Adım – Rapor

Rapor menüsünü açtığınızda “Tüm Dönemleri Hesapla” düğmesi ile geçmiş dönem alacaklarınızın hesaplama işlemini başlatabilirsiniz, bu sayfada geçmiş dönemlerde yararlandığınız ve eksik yararlandığınız teşviklerinizin tutarlarını görebilirsiniz.

Her dönemin yanında “Ayrıntılı Liste” düğmesi bulunmaktadır. Bu düğme ile açılan sayfada ilgili dönemde yararlanması gerektiği halde bildirilmeyen personellerin işaretlendiği çalışan listesine ulaşabilirsiniz.